Jak správně pečovat o plavky

Koupila jste si u nás hezké plavky a chcete aby vydržely jako nové co nejdelší dobu? Poradíme Vám, jak o ně správně pečovat.

Plavky po každém nošení pořádně vymáchejte ve studené čisté vodě (ne více než 40oC). Nemusíte pokaždé používat prací prostředek, důležité je zbavit plavky zbytků chloru, soli, písku a opalovacích prostředků. Nezapomeňte: Dlouhodobé působení chloru plavky ničí, rozkládá, barvy blednou.

Jednou za pár dní plavky ručně vyperte pomocí jemného pracího prostředku nebo šamponu, při teplotě do 40oC. Pozor dejte na agresivní prací prostředky, některé mohou obsahovat bělidla, ty jsou absolutně nevhodné.

Nikdy nepoužívejte aviváž, ta dokáže citlivé lycrové vlákna úplně rozpustit.

Plavky ždímejte jemně, nežehlete, nesušte v sušičce nebo na topení a v rámci možností nesušte na prudkém slunci.

Plavky dlouhodobě neskladujte v neprodyšném obalu, minimalizujte čas, kdy jsou zamotané v ručníku nebo v plastovém obalu, kdy jsou nevymáchané a obsahují zbytky chloru, soli, opalovacích prostředků. Obal, který obvykle k plavkám dostanete slouží ke krátkodobému přenosu. Je ale nutné plavky co nejrychleji z obalu vyndat, vymáchat a vysušit.

Dávejte pozor na kontakt mokrých plavek s jiným nestálo-barevným materiálem, který by mohl pouštět barvu. Obzvlášť máte-li plavky ve světlé barvě a ručník, triko, sukni v barvě tmavé.

Suché plavky skladujte volně v zásuvce nebo ve skříni, ne v igelitovém sáčku nebo neprodyšném obalu.

Napsat komentář