Sportovní podprsenka nejenom na běhání

[blockquote align=““]Běhání je prý v módě. I v Praze se každoročně zvyšuje množství maratonů a závodů. Muži píšou o tom, že k běhání stačí kvalitní běžecké boty… A my ženy víme, že k nutné výbavě je třeba ještě něco – sportovní podprsenka.[/blockquote]

Ještě před pár lety sportovní podprsenku nikdo neřešil. Upřímně, i ta běžná nebyla nic moc, a naše maminky si ji musely různě upravovat. Dámy a slečny buďto neběhaly, nebo si při běhu poprsí podržely. Dnes chceme být ale mnohem aktivnější. A tak hledáme tu nejlepší sportovní podprsenku, která nám umožní užít si sporty bez omezení.

[icon_box icon_position=“top“ title=“Víte, že…“ icon=“lightbulb“ color=“#ef12ae“ bg_color=“#e5e5e5″ color_hover=“#ef12ae“]

  • Mnoho žen stále nosí několik podprsenek přes sebe, aby minimalizovaly pohyb poprsí.
  • Ženská ňadra mohou vážit od pár gramů až po několik kilogramů.
  • Prsa se při běhu pohybují nahoru a dolů, doprava a doleva, dovnitř i ven.

[/icon_box]

Proč investovat do sportovní podprsenky?

Více než polovina žen udává určitou bolest nebo píchání v poprsí při prudkých pohybech. Nejčastěji jde o napínání a drobné poškození Cooperových vazů, které jsou odpovědné za hezký a pevný tvar našich prsou. Větší poprsí taky ovlivňuje těžiště při běhu, čímž se zvyšuje zátěž beder a přednoží. Vlivem pocení ve špatné podprsence mohou vznikat oděrky a zapařeniny.

Mimo fyzické omezení mnoho žen vnímá ještě psychologické a estetické aspekty. Výrazný pohyb poprsí nás může při výkonu rušit. Hodně poskakující ňadra poutají pozornost okolí a často bývají objektem vtípků. Poškozením Cooperových vazů prsa klesají a na povrchu pokožky se mohou objevit strie.

stavba prsa

Poprsí je třeba chránit

Ačkoliv existuje mnoho cviků na hezká prsa, to co můžete zpevnit cvičením, je prsní sval. Ňadra jako taková cvičením nezpevníte, protože jsou z velké části tvořena tukovou tkání a nemají příliš opory. Jejich krása a pevnost je daná geneticky, pevností pokožky, věkem, správnou péčí, která obnáší i správnou podprsenku.

Sportovní podprsenky v našem obchodě

V naší nabídce máme sportovní podprsenky značky Panache a Freya Active a to v několika střizích a barvách. Lze je zakoupit jak v kamenných prodejnách tak i na eshopu.

Dobrá sportovní podprsenka

Hlavním úkolem sportovní podprsenky je snížit pohyb poprsí a to ve všech směrech. Při nákupu je tedy důležité si pohyb vyzkoušet. Nebojte se, pořádně si zaskákat již ve zkušební kabince. Snížením pohybu se úměrně snižuje riziko poškození prsních vazů a riziko povislého poprsí.

Existují dva typy sportovních podprsenek. Kompresní sportovní podprsenky fungují tak, že přitlačí poprsí k hrudníku. Můžeme sem zahrnout různé sportovní topy, číslované formou S, M, L. Pro větší poprsí nebo náročnější sporty jsou nedostatečné.

Nekompresní sportovní podprsenky mají samostatné košíčky, které blokují pohyb prsou ve všech směrech. Jsou hodně uzavřené, prsa jsou oddělená, obvod je pevný. Číslují se stejně jako podprsenky a pokud rozsah velikostí nekončí u písmena E, můžeme předpokládat, že jsou výbornou volbou i pro plné poprsí.

[icon_box icon_position=“top“ title=“Dobrá sportovní podprsenka by měla splňovat tyto kritériá:“ icon=“thumbs-up-alt“ color=“#ef12ae“ color_hover=“#ef12ae“][progress complete=“65″ title=“Vyrobena z moderních technických materiálů“]

[progress complete=“65″ title=“Dobře odvádí vlhkost“]

[progress complete=“65″ title=“Rychle schne“]

[progress complete=“65″ title=“Může mít antibakteriální nebo antipachovou úpravu“]

[progress complete=“65″ title=“Střih je pohodlný a nikde netlačí“]

[progress complete=“65″ title=“Ramínka jsou polstrovaná a dostatečně široká“]

[progress complete=“65″ title=“Zapínání je široké, ideálně na 3 a více háčků“]

[progress complete=“65″ title=“Švy jsou kvalitně ušité, ideálně ploché“]

[progress complete=“65″ title=“Pokud je s kosticí, tak ta je plochá, měkká, nebo měkce obalena v tunýlku“][/icon_box]

Napsat komentář